Iecienītākie makšķerēšanas veidi
- Makšķerēšana ar pludiņmakšķeri – vispieejamākais makšķerēšanas veids, piemērots jebkuram vecumam un iespējams gandrīz visās ūdenskrātuvēs. Lomos: karpas, līņi, brekši, vimbas, raudas, asari u.c.
- Makšķerēšana ar gruntsmakšķeri – vasaras mēnešos visaizraujošākā no vakara krēslas līdz rītausmai. Lomos: brekši, sapali, ālanti, asari, zuši, vēdzeles, Daugavā un Aiviekstē arī sami, jūras piekrastē – butes, ātes, zuši.
- Mušiņmakšķerēšana – efektīvākais paņēmiens, lai strautos un straujās upēs ar tīru ūdeni noķertu foreles, alatas un sapalus.
- Spiningošana – vissportiskākais makšķerēšanas veids. Ķeras līdakas, asari, zandarti, mežavimbas. Spiningojot Daugavā no krasta, 2003. gada vasarā ir noķerts 58.2 kg smags sams, uzstādot jaunu Latvijas rekordu. Ar atbilstošu ekipējumu un iemaņām sekmīgi var spiningot arī sapalus un foreles. Taimiņus un lašus, iegādājoties speciālu licenci, drīkst spiningot tikai īpaši noteiktā laikā, īpaši norādītos upju posmos.
- Velcēšana – parasti lielākajos ezeros un upēs, arī jūrā. Rudens mēnešos, velcējot uz dziļumu maiņas robežas, 5 -10 kg smagas līdakas ir parasts loms.
- Zemledus makšķerēšana - ziemā makšķernieki īpaši iecienījuši Peipusa ezeru un Pērnavas līci Igaunijā, kur vienas dienas loms nereti mērāms pat vairākos desmitos kilogramu. Lomos: asari, raudas, salakas u.c.
- Komercmakšķerēšana privātās ūdenskrātuvēs, kur tās saimniekam tiek maksāta konkrēta naudas summa par katru noķerto zivju kilogramu vai par makšķerēšanas dienu, nepārsniedzot noteikto loma limitu. Visbiežāk tiek piedāvātas karpas un foreles.
|
|